Matches by date


Matches by competition

 

Russia, Rosgosstrah Cempionat Rossii

Date Time Match 1 X 2 U 2.5 O 2.5 Bk.
27.10. (Sat) 11:00 Ural-Ufa 2.22 3.10 3.43 1.54 2.51 (5)
27.10. (Sat) 13:30 Arsenal Tula-Orenburg 2.26 3.01 3.46 1.54 2.52 (5)
27.10. (Sat) 16:00 Rostov-Anji 1.37 4.36 9.51 1.74 2.13 (5)
28.10. (Sun) 11:00 Yenisey-Lokomotiv Mos. 4.50 3.26 1.87 1.55 2.50 (5)
28.10. (Sun) 13:30 Akhmat Grozny-Dinamo Moskva 2.10 3.14 3.71 1.62 2.33 (5)
28.10. (Sun) 16:00 CSKA Moskva-Krasnodar 2.08 3.30 3.55 1.73 2.14 (5)
29.10. (Mon) 15:00 Krylia Sovetov-Zenit 6.08 3.74 1.58 1.70 2.20 (5)
29.10. (Mon) 17:30 Rubin-Spartak Moskva 2.69 3.05 2.73 1.62 2.33 (5)
03.11. (Sat) 11:00 Lokomotiv Mos.-Arsenal Tula 1.59 3.52 6.85 1.61 2.36 (4)
03.11. (Sat) 14:30 Dinamo Moskva-CSKA Moskva 4.14 3.32 1.94 1.58 2.42 (4)
04.11. (Sun) 12:00 Zenit-Akhmat Grozny 1.52 3.90 7.10 1.90 1.92 (4)
04.11. (Sun) 14:30 Krasnodar-Rostov 2.02 3.25 3.91 1.61 2.36 (4)
04.11. (Sun) 17:00 Spartak Moskva-Ural 1.55 3.82 6.66 1.88 1.94 (4)
05.11. (Mon) 11:00 Orenburg-Rubin 2.82 2.87 2.82 1.41 2.98 (4)
05.11. (Mon) 13:30 Ufa-Krylia Sovetov 2.18 3.04 3.68 1.53 2.53 (4)
05.11. (Mon) 16:00 Anji-Yenisey 2.68 3.22 2.67 1.59 2.40 (4)
09.11. (Fri) 16:30 Arsenal Tula-Anji 1.55 3.95 6.68 1.65 2.38 (2)
10.11. (Sat) 11:00 Ural-Orenburg 2.27 3.04 3.59 1.55 2.61 (2)
10.11. (Sat) 13:30 Krylia Sovetov-Akhmat Grozny 2.52 2.99 3.16 1.55 2.61 (2)
10.11. (Sat) 16:00 Rostov-Dinamo Moskva 1.91 3.28 4.57 1.49 2.80 (2)
11.11. (Sun) 08:30 Yenisey-Krasnodar 4.47 3.18 1.96 1.65 2.38 (2)
11.11. (Sun) 11:00 Ufa-Spartak Moskva 4.66 3.52 1.82 1.65 2.38 (2)
11.11. (Sun) 13:30 Rubin-Lokomotiv Mos. 2.98 3.04 2.61 1.45 2.96 (2)
11.11. (Sun) 16:00 CSKA Moskva-Zenit 2.75 3.10 2.76 1.61 2.46 (2)
NOTES: Click on any match to see detailed statistical preview with odds comparison!
Click on average odds to add match to your selections!
Tables: Main Goals Streaks


Aggregate MP W D L F : A GD P
1 Zenit 11 8 1 2 20 : 9 (+11) 25
2 CSKA Moskva 11 5 4 2 16 : 5 (+11) 19
3 Krasnodar 11 6 1 4 18 : 9 (+9) 19
4 Rubin 11 4 6 1 12 : 9 (+3) 18
5 Spartak Moskva 11 5 3 3 12 : 10 (+2) 18
6 Lokomotiv Mos. 11 5 3 3 13 : 11 (+2) 18
7 Rostov 11 5 3 3 11 : 6 (+5) 18
8 Orenburg 11 4 3 4 11 : 9 (+2) 15
9 Akhmat Grozny 11 4 3 4 10 : 12 (-2) 15
10 Arsenal Tula 11 3 4 4 14 : 13 (+1) 13
11 Dinamo Moskva 11 3 4 4 10 : 10 (0) 13
12 Ural 11 3 3 5 11 : 18 (-7) 12
13 Krylia Sovetov 11 3 2 6 5 : 15 (-10) 11
14 Ufa 11 2 4 5 7 : 13 (-6) 10
15 Anji 11 3 1 7 6 : 17 (-11) 10
16 Yenisey 11 1 3 7 6 : 16 (-10) 6
Gazovik Orenburg changed name to Orenburg.

1st place - Champions League
2nd place - Qualifications for the Champions League
Cup winner - Europa League
3rd and 4th place - Qualifications for the Europa League
Home - Away Table

Sort by: Aggregate Home Away MP W D L F : A P MP W D L F : A P
1. Zenit 5 4 1 0 12 : 5 13 6 4 0 2 8 : 4 12
2. CSKA Moskva 5 2 1 2 8 : 3 7 6 3 3 0 8 : 2 12
3. Krasnodar 4 2 0 2 5 : 3 6 7 4 1 2 13 : 6 13
4. Rubin 6 4 1 1 7 : 4 13 5 0 5 0 5 : 5 5
5. Spartak Moskva 6 3 0 3 7 : 7 9 5 2 3 0 5 : 3 9
6. Lokomotiv Mos. 5 3 2 0 7 : 3 11 6 2 1 3 6 : 8 7
7. Rostov 6 2 2 2 6 : 3 8 5 3 1 1 5 : 3 10
8. Orenburg 5 1 2 2 3 : 4 5 6 3 1 2 8 : 5 10
9. Akhmat Grozny 5 2 3 0 5 : 3 9 6 2 0 4 5 : 9 6
10. Arsenal Tula 6 2 3 1 10 : 5 9 5 1 1 3 4 : 8 4
11. Dinamo Moskva 5 3 1 1 7 : 2 10 6 0 3 3 3 : 8 3
12. Ural 7 2 3 2 8 : 8 9 4 1 0 3 3 : 10 3
13. Krylia Sovetov 6 2 1 3 2 : 7 7 5 1 1 3 3 : 8 4
14. Ufa 7 2 2 3 5 : 7 8 4 0 2 2 2 : 6 2
15. Anji 4 1 0 3 3 : 10 3 7 2 1 4 3 : 7 7
16. Yenisey 6 1 2 3 5 : 8 5 5 0 1 4 1 : 8 1
Quick menu


18+ play responsibly